Lapas

trešdiena, 2020. gada 23. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

     

Jevģenijs Paņukovs par rīdzinieku kļuva pateicoties  biatlonam. Viņa raitais solis distancē un trāpīgie šavieni nodrošināja visa kaluma medaļu birumu PSRS čempionātos sešdesmito gadu beigās un septiņdesmito sākumā. Starptautiskajā arēnā Jevģenijs tika pie zelta medaļas sociālistisko valstu sacensībās Čehoslovākijā 1970. gadā. Pēc sportiskās karjeras beigām viņš daudzus gadus strādāja robežsardzē kopā ar savu komandas biedru Jāni Gulbi.










otrdiena, 2020. gada 22. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Jānis Upens ir viena no spilgtākajām personībām Latvijās biatlonā. Teicams slēpotājs, labs šāvējs un daudzu sacensību uzvarētājs, arī piedzīvojumu meklētājs. Jānis ir aktīvs sportiskajās izpausmēs līdz pat šodienai. Vīņš ir viens no retajiem, kas apkopojis un saglabājis sendienu avīžu rakstus par saviem un draugu sasniegumiem biatlonā un distanču slēpošanā. Te ieskatam dažu lappušu skanējumi.






sestdiena, 2020. gada 19. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Jānis Vimba par savas sportiskās karjeras veiksmīgāko uzskata 1970. gadu, kad viņš PSRS izlases sastāvā devās uz Čehoslovākiju, kur uzvarēja 15 km distancē  sociālistisko valstu sacensībās ar mazkalibra šauteni. Otro zelta medaļu šajās sacensībās Jānis ieguva stafete.  Kopā ar viņu komandā slēpoja arī rīdzinieks Jevgenijs Paņukovs. Toreiz tika izpildīta starptautiskās klases sporta meistara norma, taču birokrātiskas vilcināšanās dēļ šis goda nosaukums līdz galam tā arī netika noformēts. 





ceturtdiena, 2020. gada 17. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Rīdzinieks  Aleksandrs Bogdanovs piedalījās trijos pasaules junioru čempionātos - 1970., 1971. un 1972. gadā, kur viņš izcīnīja divas bronzas, divas sudraba un čempiona zelta  medaļu.




Lai varētu trāpīt mērķos ziemā, bija daudz jāvingrinās vasarā. Attēls tapis ap 1968. gadu vecajā aizsargu šautuvē pie Cēsīm.



otrdiena, 2020. gada 15. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Juris Vingris PSRS kausa ieguvējs junioriem 15 km un 3x7,5 km stafetē. Fotografēts tieši šo sacensību laikā Priekuļos 1971. gada janvārī. Kā redzams bildē, arī toreiz bija maz sniega. Septiņdesmito gadu sākumā četras ziemas pēc kārtas  Latvijā valdīja sniega deficīts. Divās no tām Rīgā nenokrita ne viena sniegpārsliņa. Jaunākās paaudzes negrib tam noticēt. Bet es saku patiesību - tā bija. Pretēji globālās sasilšanas entuziastu skepsei, saku, ka ziemas Latvijā būs. Pēdējā desmitgadē pērnā  bija vienīgā bezsniega ziema. Iespējamas vēl dažas. Arī tā nebūs katastrofa.



Gaišie Ziemassvētki tuvojas

 Kādi tie šogad būs? Vairākos portālos tos tagad dēvē vienkārši par svētkiem, apzināti attālinoties no Kristus dzimšanas dienas.

    Ik rīts sākas ar covid19 inficēto un saslimušo uzskaiti. Visos portālos, televīzijā un radio. Arī sociālajos tīklos.  Atkārtojumi turpinās visu dienu līdz vakara ziņām TV. Saslimuši tik, nomiruši tik, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievija, Amerikā utt. Viss vienā lielā putrā.

    Līdz šim tik pat kā nebija to, kas izārstējušies, jo, acīm redzot,  ģimenes ārstu noslēgtie biļeteni ar e-veselību nonāca tikai VSAA un VID, bet ne SPKC. Tur gaidīja speciālus atsevišķus ģimenes ārstu ziņojumus! Paldies Dievam, tagad saprāts ņēmis virsroku un 14 dienas pēc slimības konstatēšanas izdzīvojušie un tādu šobrīd ir gandrīz 99 procenti, tiks atzīti par veseliem.

Ārzemju portālos pa reizei var izlasīt kādu iedvesmojošu ziņu par to,  ka arī  simtgadnieks pieveicis ļauno slimību. Pie mums gluži pretēji visi informācijas kanāli pilnīgi “izgaršo” vēsti par vienā dienā vai nedēļā mūžībā aizgājušu ģimeni. Nav ne viena pozitīva stāsta. Sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri inficējušies ar covid19, brīdina, ka labāk ir izvairīties no šīs kaites.

    Tas saprotams. Taču vai tamdēļ visa mūsu komunikācija jāvirza uz publikas iebiedēšanu? Kādu brīdi tas darbojas un cilvēki pārbijušies sēž mājās. Bet cik ilgi? Ar laiku briesmu stāsti notrulina ļaužu jūtas un atsākas kustība. Cilvēki intuitīvi meklē vidusceļu starp neprātīgajiem covid19 noliedzējiem un apokalipses jātniekiem.

     Līdz ar covid19 briesmām šajā Adventa laikā mums jāklausās par vardarbību ģimenēs. Akcija norit ar milzu jaudu TV kanālos un portālos. Sirdi plosoši stāsti par cietušajām sievietēm un bērniem. Te katram kļūst skaidrs, ka tiesības sargājošā sistēma ar to netiek galā. Jau tiek prasīta nodokļu maksātāju naudiņa projektiem vardarbīgo cilvēku labošanai. Tā vien liekas, ka akcijas kulminācijā izskanēs prasība ratificēt divdomīgo Stambulas konvenciju.

     Ko lai sakām mēs, auguši padomju muklājā, raustīti aiz ausīm skolā, bieži nopērti mājās, regulāri kāvušies ballītēs, lietainajos rudeņos lasījuši kartupeļus kolhozu laukos un nakšņojuši dažkārt pat salmos iekārtotās guļvietās? Ne tev vardarbības, ne infekcijas slimību, nebija nekā. Meklējām vien ceļu kā nokļūt aiz dzelzs priekškara lai vismaz palūkotos uz pasauli. Lejot sviedrus treniņos un mačos, dažiem tas arī izdevās. Citiem bija jāsamierinās ar ārzemju priekškambari – apmeklējot kādu no tā dēvētajām sociālistiskajām valstīm. Arī tas bija liels piedzīvojums.

     Esam stipri! Advents jau pāri pusei. Sargāsim sevi no infekcijas, tas galvenais. Nelietosim mēdiju uzkulto negāciju kokteili. Labāk iedzersim glāzi karstvīna ar mandelēm un rozīnēm.

     Ziemassvētki būs! Un tie būs tik gaiši un balti, cik paši gribēsim. Ne vienam neļausim tos sabojāt.

     Priecīgus Ziemassvētkus, biatlona un sporta draugi!

piektdiena, 2020. gada 11. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

Biatlonists Jānis Čaurs tālajā 1972. gadā Šveices Lintālē dodas jau pēc savas trešās  pasaules junioru čempiona medaļas. Šautuvē sniegs bija nokusis, tāpēc mačus rīkoja 1600 m virs jūras līmeņa, mēķus vienkārši izvietojot pret piekalni. Un toreiz tika šauts ar lielkalibra ieročiem no 150 m. 





trešdiena, 2020. gada 9. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Vitālijs Urbanovičs, ilggadējs Latvijas biatlona  vecākais treneris,  arī Ukrainas treneris, septiņdesmito gadu sākumā bijis PSRS izlases dalībnieks un vadoties pēc rezultātiem 1972. gadā bija izcīnījis vietu PSRS komandā dalībai ziemas olimpiskajās spēlēs Saporo. Tomēr Savienības skarbā sporta sistēma izlēma latvieti atstāt mājās, vairāk uzticoties kādam Krievijas sportistam. Par laimi vēsture iegrozījās tā, ka atjaunotās Latvijas laikā,  Vitālijs kā treneris piedalījās vairākās ziemas olimpiskajās spēlēs.




otrdiena, 2020. gada 8. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Jānis Gulbis sešdesmito gadu otrajā pusē un septiņdesmito sākumā bija viens no mūsu labākajiem biatlonistiem.  Vissavienības Dinamo komandas dalībnieks, PSRS izlases kandidāts, izcils šāvējs, labs slēpotājs un nepārspējams stāstnieks. Mēs, toreiz jaunākie sportisti, Jāņā  anegdotiski teiksmainajā piedzīvojumu atstāstā klausījamies atvērtām mutēm. Prātā palikusi viņa versija par  komandas biedru, kurš kādā Krievijas pilsētā dejās iepazīnies ar dāmu, pavadījis viņu uz mājām un skūpsta turpinājuma  (toreiz to ne viens neuzskatīja par uzmākšanos) sataustījis... koka kāju... Tad gan uzstājīgais  kavalieris pazudis lodes ātrumā...



pirmdiena, 2020. gada 7. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

 Jevgēnijs Pīrāgs bija ļoti labs šāvējs. Viņš un jau minētais Visvaldis Voins bija Latvijas pirmā biatlona čempionāta dalībnieki 1961. gadā Brakos, kas pie Ērgļiem.

 Atceros, 1969. gada vasarā Stukmaņos improvizētā šautuvē Vīnakalnā es regulāri veicu komplekso treniņu - pieci aplīši pa 2,5 km, četras šaušanas pa piecām 7,62 patronām. Kolīdz biju izšāvis pirmās piecas - Daugavas kreisajā krastā dzīvojošais Jevgēnijs nepalika parādā - ik pēc laiciņa pāri likteņupes ielejai atskanēja arī no viņā puses raidītie 4 x 5 šāvieni.




svētdiena, 2020. gada 6. decembris

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados


Inārs Kušķis sešdesmitajos gados cīnījās gan 

distanču trasēs, gan biatlonā.




 

Latvijas biatlons sendienās 60., 70. un 80-tajos gados

     Viens no pirmajiem biatlonistiem Latvijā bija Visvaldis Voins. Toreiz, tāpat kā tagad, trenēties vajadzēja arī vasarās. Man pieejama šāda bilde no tālā 1962. gada. V. Voins attēlā pa kreisi. 



piektdiena, 2020. gada 27. novembris

Sākums Kontiolahti

        28. novembrī Somijas Kontiolahti iet vaļā  pasaules kausa  2020/2021. gada biatlona sezona. Te būs mans sarūpētais sacensību kalendārs.




















ceturtdiena, 2020. gada 26. novembris

Sēru vēsts

     Tuvinieki informē, ka 80 gadu vecumā mūžībā dievies Latvijas  biatlona pirmā čempionāta dalībnieks. 


                                                            Juris Dzirnieks.




piektdiena, 2020. gada 20. novembris

Rīgas elektromehāniskajā tehnikumā


 

Mana Spīdola

 

     Mācoties Rīgas elektromehāniskajā tehnikumā, savām rokām esmu sameistarojis divus radioaparātus.

 Viens bija tiešā pastiprinājuma uztvērējs vidējo viļņu diapazonam, kuru biju iemontējis  Selgas korpusā. Lūdzu nejaukt ar cepumiem “Selga” - runa ir par Rīgas Radiorūpnīcas pārnēsājamā uztvērēja čaulu. Tiešā pastiprinājuma radioaparāts bija ļoti vienkāršs ar visai sliktu jūtību un selektivitāti. Tas sastāvēja no diodes, četriem tranzistoriem, dažām pretestībām, kondensatoriem un maza skaļrunīša. Tagad tāds aparāts Rīgā tikai šņāktu. Ne vienas radiostacijas nedzirdētu. Bet pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidū pavisam labi varēja klausīties divas Rīgas  un krievu Majak. Vēlu vakaros un naktī ārpus pilsētas mazā kastīte atdzīvojās, un tā jaunajam censonim deva iespēju sadzirdēt arī daudzus vācu raidītājus ar tik jauko deutsche schlager mūziku.

     Šim mazajam aparātam bija arī savi labumi. Pirmkārt – neticami zemās izmaksas – pietika ar dažiem  rubļiem.  Gandrīz visas detaļas, ieskaitot korpusu, bija dabūjamas. (Šī vārda atšifrējums, kas, manuprāt, noderētu mūsdienu publikai, sekos nedaudz vēlāk.)  Otrkārt, to varēja salodēt vienā pēcpusdienā un atlika tikai pievienot dārgāko no detaļām – bateriju krona. Treškārt, sociālie ieguvumi – draugu un paziņu vidū tu pēkšņi, kaut arī pašsajūtā nedaudz apšaubāmi,  esi kļuvis par tiem laikiem visai pieklājīgās 40 rubļus vērtās Selgas īpašnieku.

     Varētu likties, ko  gan vairāk tehnikuma PR grupas audzēknim vajadzētu?  Tomēr Spīdola  ar izvilktu teleskopisko antenu vecāko studiju biedru rokās man nedeva miera. Tas tik bija radioaparāts – vidējie, garie un galvenais īsie viļņi – visa pasaule saklausāma. Par pirkšanu veikalā nevarēja būt runas – 70 rubļi bija nepaceļama summa. Atlika vienīgais iespējamais variants – taisīt pašam. Iedrošināja grupas biedrs Aldis Striks, kurš pats jau bija ķeries šim vērsim pie ragiem. Noskaidrojās, ka izmaksas ir mērenas un tās svārstās robežās 10 līdz 30 rubļiem. Šo cenas amplitūdu noteica maģiskais vārds dabūt.

      Ko tas toreiz nozīmēja? Vecākā paaudze labi atceras, ka sociālisma apstākļos teju vai katru nieku vajadzēja dabūt ar pazīšanās starpniecību un pārmaksājot, jo veikalos bija katastrofāls labu preču trūkums. Mūsu aprindās vārdam dabūt bija cita izpratne, jo no VEF slepus iznestas Spīdolas detaļas varēja dabūt par daudzkārt zemāku cenu, nekā tās oficiāli maksāja radio detaļu veikalā. Turklāt tur visas vajadzīgas lietas nekad vienlaikus nevarēja nopirkt. Toties noteiktās nedēļas dienās un stundās  pie radio detaļu veikala Krišjāņa Barona un Lāčplēša ielas krustojumā pulcējās radioamatieri. Lai aprunātos, šo to samainītu, bet galvenokārt, lai melnajā tirgū iegādātos trūkstošās detaļas.

     Viss notika  paslepu, pārdevējs atpogāja žaketi un no iekškabatām izvilka vajadzīgās lietas. Nesnauda jau arī padomju milicija. Pa laikam kādu, kas aizrāvās ar lielākiem zagto detaļu tirdzniecības apjomiem, savāca. Parasti te varēja nopirkt radio detaļas desmitkārt lētāk, nekā tās maksāja oficiāli. Piemēram, Rīgas Pusvadītāju rūpnīcā ražotie augstfrekvences tranzistori, atceros kā šodien, veikalā maksāja 3,60 rubļu gabalā. Uz ielas pie veikala durvīm desmit šādus tranzistorus glīti iesaiņotus avīžpapīrā varēja dabūt par trim rubļiem! Žēl, ka toreiz šo detaļu piegādātājs aizrāvās un viņu pēc kāda laika savāca. Tas bija mūsu pašu tehnikuma pēdējā kursa audzēknis, kas praktizējās un rakstīja diplomdarbu  Pusvadītāju rūpnīcā. Es vēl paspēju no viņa pāris desmit tranzistorus nopirkt. Tā bija kolosāla valūta topošās Spīdolas detaļu tālākā sagādē. Aparāta shēmā jau vajadzēja tikai dažus augstfrekvences tranzistorus – pārējie lieliski noderēja apmaiņai pret citām vajadzīgajām detaļām.

     Tie, kuriem bija vairāk naudas, Spīdolu varēja samontēt salīdzinoši ātri, izmantojot rūpnieciski lodētu pamatplati un diapazonu pārslēdzēju. Katrs šīs mezgls pie veikala durvīm maksāja 10 rubļus. Vēl jau bija jāpērk korpuss, iespējams pat oficiāli veikalā, to neatceros.  Mēs ar Aldi izvēlējāmies lētāko variantu – paši lodējām pamatplati. Pamatīgs darbiņš. Kādu simt elementu un katram vismaz  divas kājiņas. Bija jānopūlas, lai nepieļautu aukstos lodējumus.

     Pēc pāris mēnešu sagādes darba un pamatīgas montēšanas, Spīdola bija gatava. Tad sekoja ļoti svarīga darīšana – aparāta noskaņošana. Man gribas domāt, ka šajā procesā mums talkā nāca grupas biedrs Vilnis Silaputniņš, kurš tehnikuma darbnīcās, kas aiz VEF peldbaseina, pie skaņošanas  iekārtām jutās ļoti pārliecinoši. Šajā smalkajā procesā, kas tika veikts saskaņā ar priekšrakstiem, izdarījām dažas vajadzīgas korekcijas. Diapazonu pārslēdzējs tika papildināts ar 13m, 16m un 19m īsviļņiem,  jo šajos viļņos varēja dzirdēt labas lietas, ko mazāk slāpēja padomju cenzūras burkšķi.

Tikpat svarīgi bija vidējos viļņos maksimālo jūtību noskaņot uz konkrētu frekvenci – 1439 khz vai 208 m. Te taču raidīja radio Luksemburga! Tur skanēja Eiropas un pasaules mūzika, pēc kuras mēs bijām tik izslāpuši. Radio Luksemburga vidējos viļņos apklusa 1992. gadā. Garajos viļņos bieži skaņojos uz Varšavas viļņa. Arī šis raidītājs bija manu interešu lokā, jo te toreiz pat krievu valoda skanēja muzikāls raidījums – Ļeto radioprijomnikov (radioaparātu vasara).

     1968. gada 20. augustā Stukmaņos pie vecākiem skaldīju malku. Mans lolojums paštaisītā Spīdola bija līdzās uz kāda resnāka bluķa. Ar nepacietību gaidīju vienpadsmito stundu – laiku, kad 31 m īsviļņos Radio Prague International sāks savu ikdienas muzikālo programmu. Bet  ēterā klusums. Pēc laba brīža ieskanējās satraukta diktora balss. Teksts tika lasīts vairākās valodās – poliski, vāciski, vislabāk sapratu sekojošo  krievu tekstu - padomju karavīri, doties mājās - zaldāti, jūs esat piemānīti, pie mums viss ir kārtība, brauciet prom... Teksts atkārtojās vairākas reizes, tad atskanēja durvju aizciršanas, bija arī vēl kādi citi trokšņi un radio apklusa... Prāgas pavasaris bija beidzies.

    Mana Spīdola ceļoja ar mani kā sportistu pa PSRS. Esmu uztvēris Latvijas radio Urālos tagadējā Jekaterinburgā, Intā pie Vorkutas, pat Murmanskā. Bet galvenais – Amerikas balsi Krievzemes plašumos vienmēr varēja brīvi klausīties bez cenzūras zāģa. Spīdola 1970. gadā mani pavadīja arī pirmajā ārzemju braucienā  uz Esterzundi Zviedrijā. Arī tur man izdevās uztvert Rīgu. Visos gadījumos tie bija raidītāji  skalas 200 m galā.

     Piedzīvojusi daudzus ceļojumus un vairākas korpusa maiņas, mana Spīdola tā īsti nesagaidījusi vidējo viļņu ēras beigas,  nonāca kārā laika zoba ēdienkartē. Kad attapos, bija jau par vēlu.

Pēc daudziem gadiem pabiju  VEF kultūras pilī esošajā muzejā. Nevarēju vien atraut acis no manu Spīdolu dažādajām variācijām. Sekoja sludinājumi internetā  un beidzot par 25 EUR man atkal tā bija. Sākumā klusējoša. Tad restaurācija vai remonts, kā labāk tīk, vecā darbnīcā kaut kur pie Slāvu pārvada. Nepārtraukti atgādinājuma zvani meistaram gada garumā plus 60 EUR un viņa man atkal ir skanoša! Un vēl arvien turpat garajos viļņos var dzirdēt Varšavas radio.

    Vēlme ceļot pa radioviļņiem tehnikuma laikā man bija visai izteikta. Kas zina, tā varēja mani novest arī aktīvo radioamatieru pulkā, ja vien fizkultūras skolotājs Bruno Putniņš nedomātu savādāk. Viņš mani iepazīstināja ar distanču slēpošanas un biatlona treneri Zigurdu Zēbergu. Tas daudz ko mainīja manā dzīvē. Kļuvu par aktīvu biatlonistu PSRS junioru izlases dalībnieku, kas man deva iespēju jau toreiz mazliet pabūt dzelzs priekškara viņā pusē. Arī tālāko izglītību noteica šī izvēle – beidzu LVFKI, tagadējo Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

     Pēc sporta gaitām, sāku strādāt laikrakstā „Sports”. Žurnālistikas noslēpumus mācījos jau strādājot -  no saviem lieliskajiem kolēģiem. 1991. gada sociālās pārmaiņas radīja iespēju piedalīties žurnāla „Dadzis”  privatizācijas procesā. Tā no sporta žurnālista kļuvu par „SIA izdevniecība „Dadzis”” komercdirektoru. Piedalījos skumjajās atvadās no „Dadža”  kā žurnāla, aktīvi sekmēju tolaik populāro „Mūsmāju” rašanos. Mūsu paspārnē tapuši arī žurnāli „Rausis”, „Dārzs”, Auto Moto žurnāls. Un tā līdz 2004. gadam, kad par izdevniecības īpašnieku kļuva lielais laikraksta „Diena” koncerns. Mūsu draudzīgais kolektīvs drīz vien varēja meklēt jaunus izaicinājumus. Pēc gada arī izdevniecība tika likvidēta.

     Man vēl izdevās iedzīvināt savu SIA „Jugris” un līdz 2010. gadam izdot žurnālu „Puķudobe”. Tagad no tā visa atlicis tikai gadskārtējais „Mājas kalendārs”, ko turpinu izdot. Tas dod jauku iespēju atslēgties no uzmācīgajām seno dienu atmiņām un ļauj padomāt par nākotni. Vismaz par nākamo gadu.

   

 


Juris Vingris

trešdiena, 2020. gada 18. novembris

sestdiena, 2020. gada 18. janvāris

Ināram Kušķim 80!


Ināram Kušķim  80!
Saproties, cik tālu esmu…

     Vai zini, cik Ināram Kušķim gadu, jautāju biatlona cīnu biedram Jānim Vimbam? Vai tiešām, tas nevar būt! Viņš šķita pārsteigts un pēc mirkļa piebilda -  atceros, un tas bija tik nesen, sešdesmito gadu beigās pirmo reizi nokļuvu Vissavienības arodbiedrību sporta biedrību vasaras treniņnometnē  Adlerā. Biju jauns nepieredzējis gurķis un tur satiku visu zinošo Ināru Kušķi, kurš man izrādīja dienvidu jaukās satikšanās vietas.
      Jānis Čaurs teica, ka viņam Inārs iespiedies atmiņā ar savu  vienmēr līdzi esošo zāļu maisiņu. Varējis palūgt vajadzīgo tabletīti pret kakla sāpēm… vai temperatūru.
      Māris Kalve, savukārt, sagrupēja Ināra veikumu vairākos posmos: aktīvās sporta gaitas, trenera un pasniedzēja darbs mūsu toreizējā Fizkultūras institūtā, tenisa centrs Ķengaragā, slēpošanas bāze Uzvaras parkā…
     Es atminos Ināru kā nepārspējamu meistaru distanču slēpošanā un biatlonā. Vēlāk, kad tas sporta trakums bija beidzies, redzot Ināru braucam ar jaunu žiguli, jautāju, kā tev izdevās nopirkt mašīnu? Tas toreiz tikpat kā nebija iespējams par padomijas „lielajām” algām.
Atbilde mani pārsteidza – par puķītēm. Jautāju, iemāci mani - gribējās savu mašīnu. Un Inārs daudz ko izstāstīja un izrādīja par tulpēm un mārtiņrozēm. Arī pirmos tulpju vairsīpolus savai ieceru mašīnai nopirku tieši no Ināra Kušķa.
     Labs mūsu kopdarbs bija mēģinājums  saturēt kopā biatlona veterānu vecāko paaudzi. Kādu brīdi tas pat izdevās. Arī tagad patīkami telefonā dzirdēt vienmēr jautro Ināra balsi. Dzīves smago lietu uztvere ar smaidu arī nodrošina garu mūžu.
Par visu pasmaidi. Nepievērs uzmanību tam, ko par tevi runā, vēl mazāk tam, ko par tevi kāds var padomāt. Viņi vienalga runās. Un lai runā! Tas tevi neskar. Viņi nezina caur kādām grūtībām tev dzīvē  bija jāiziet, viņi nezina to, ko zini tu!

Uz veselību!
Juris Vingris