Lapas

pirmdiena, 2010. gada 13. decembris

Ziemas prieki ar draugiem Zviedrijā !



Laikā no 22. Līdz 28. novembrim ziemas priekus Zviedrijā baudīja pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados pietiekami slavenā Rīgas ASK biatlonistu trijotne: Jānis Čaurs, Jānis Vimba, Juris Vingris. Un varbūt arī nebija tik svarīgi, ka Sēlenā distanču slēpošanas trase vēl nebija gatava, jo šoreiz galvenais bija kalnu slēpošana. Šo rindu autors (ar kalnu slēpēm pa reizei nošļūc jau kopš 55 gadu vecuma) uzņēmās iniciatīvu pasākuma organizēšanā un nodrošināšanā. Pašam par lielu pārsteigumu izdevās pasūtīt ļoti foršu, moderni aprīkotu mājiņu šajā jaukajā kalnu kūrortā.

Vairākas kalnu trases bija kartībā. Jānis Vimba, kurš uz kalnu slēpēm pirmo reizi kāpa pērnajā sezonā 61 gada jaunumā, pēc sešu dienu slēpošanas negribīgi atzinās, ka laikam tomēr esot „pieplīsis” šļūkājot pa kalnu.

Trīskārtējais pasaules junioru čempions Jānis Čaurs pirmās trīs dienas palika uzticīgs distanču slēpēm – pats iebrauca trasi un neatlaidīgi aicināja mūs ar Vimbu arī pievienoties viņam. Mēs tomēr palikām uz kalna. Mūsu pasākuma ceturtajā dienā pierunājām arī Čauru pirmo reizi (59 gadi) pamēģināt kalnu slēpes. Nu ko lai saka – čempiona garu juta arī šajā reizē. Čaurs tehniku bija apguvis vērojot citus braucējus. Un viņam izdevās pavisam labs pirmais nobrauciens. Pēc otrā nobrauciena viņš atrāva vējjakas rāvēj slēdzi – esot stipri nosvīdis, pat vairāk nekā braucot pa distanci. Es jau domāju, ka vēl vienam mūsu veterānam kalnu āķis ir lūpā.

Vakarus pavadījām pavisam rātni – divreiz aizgājām uzspēlēt boulingu, kurinājām mājiņā somu pirti, uz milzīga plazminieka skatījāmies līdzi paņemtās filmas, klausījāmies mūziku. Mazliet baudījām arī no saldenās pudeles. Tiesa, Jānis Vimba pašlaik ietur sausuma pauzi. Katram mums savs mērs zināms. Par garšīgām zupām pusdienās un vakara tēju gādāja mana kundze Liene.

Mēs daudz, daudz runājām par veciem laikiem… Beigu beigās konstatējām, ka nemaz tik veci jau neesam – šo to vēl varam…

Tehniskie rezultāti:

Uz Zviedriju braucām četratā ar manu veco mersīti – vispirms ar Tallink prāmi no Rīgas uz Stokholmu, tālāk ripinājām kādus 470 km līdz Sēlenai. Parastais navigators Tom Tom mūs precīzi aizveda līdz reģistratūras durvīm. Atpakaļ braucot viss ceļš bija stipri piesnidzis. Zviedri rūpīgi tīra sniega sanesumus, bet ar pret slīdes līdzekļiem neaizraujas – tas tur ir normāli, ka ziemā ceļi ir slideni. Smalkās granīta šķembiņas uzber tikai miestiņos pirms gājēju pārejām.

piektdiena, 2010. gada 12. novembris

Sēru vēsts

Šā gada 10. novembrī mūžībā aizgājis Latvijas pirmais čempions biatlonā Elmārs Špīss (1932 - 2010).
Daudzas biatlonistu paaudzes pazina šo vienmēr jautro ar humora dzirksti dāsni apveltīto vīru. Viņa veikums paliek Latvijas biatlona vēsturē.
Mūžīgo mieru dod viņam Kungs, lai mūžīgā gaisma atspīd viņam.

svētdiena, 2010. gada 17. oktobris

Mūsu ballīte 16. oktobrī Mežciemā




Veterānu tikšanās Latvijas biatlona piecdesmit gadu noskaņā

Pašu biatlona veterānu vidū nav īstas vienprātības par mūsu sporta veida vecumu Latvijā. Daži autori min pat pagājušā gadsimta 20-tos, 30-tos gadus, citi – dažādus gadu skaitļus pēckara periodā. Viens gan ir skaidrs, ka jau 50-to gadu beigās vārāki Latvijas slēpotāji ir pamēģinājuši savus spēkus 20 km biatlona distancē.

Pilnīgi droši avoti liecina, ka pirmais Latvijas čempionāts biatlonā notika 1961. gadā Brakos pie Ērgļiem. Par to varēja pārliecināties visi gandrīz deviņdesmit biatlona veterānu tikšanās dalībnieki, kas 16. oktobrī bija pulcējušies Mežciema pamatskolā Rīgā. Vakaru vadīja viens no jauno laiku slavenākajiem biatlonistiem Gundars Upenieks, kurš apkopojis lielu daudzumu informācijas, un vakara gaitā stāstīja un demonstrēja uz ekrāna faktus par pirmajām trim desmitgadēm (1960. – 1990.), kā arī stāstīja par jaunāko laiku notikumiem, kuru līdzdalībnieks pats arī bijis.

Viesmīlīgās namamātes lomā bija viena no pirmajām Latvijas biatlonistēm Mežciema pamatskolas direktore Silvija Tikmere. Ar viņas aktīvu līdzdalību veterānu pasākums pārtapa jaukā ballītē ar lielisku mūziku, dejām un garšīgām uzkodām.

Pasākuma rīkošanas stūri savās rokās pārliecinoši turēja Latvijas Biatlonu veterānu kluba valdes priekšsēdētājs Inārs Kušķis. Organizēšanā aktīvi līdzdarbojās pieredzējušais treneris Juris Lukstiņš, audzēkņu vidū mīļi saukts „priekšnieks”. Savu artavu kopējai lietai deva arī LBVK valdes locekļi Jānis Putniņš un Juris Vingris.

Mūsu pasākumu ar savu klātbūtni kuplināja Latvijas Sporta veterānu savienības priekšsēdētājs Daumants Znatnajs. Viņš pasniedza Atzinības rakstus vairākiem biatlona veterāniem. Tas bija patiesi jauks un emocionāls brīdis.

piektdiena, 2010. gada 15. oktobris

Latvijas biatlonisti - pasaules veterānu čempionātos





Latvijas biatlonisti – pasaules veterānu čempionātu laureāti

Pasaules veterānu čempionātos Latvijas biatlonisti dalību uzsāka pagājušā gadsimta 90. gadu vidū. Mūsu veterāni ir vareni cīnījušies un ieguvuši daudzas zelta, sudraba un bronzas godalgas.

Dāmām šīs kustības aizsācējas bija Vita Lanceniece un Aira Bērziņa. Viņām sekoja un mūsējo zelta godalgu ražu papildināja Māra Putniņa, Ilona Vanaga, Laima Klauža.

Kungiem veterānos veiksmīgi darbojušies un pie dažāda kaluma medaļām tikuši Viktors Valainis, Jānis Neimanis, Anatolijs Ļevša, Juris Kokins, Mareks Birkentāls, Andris Tūls, Jānis Putniņš, Pēteris Gavrilovs, Gunārs Dumbris, Imants Līcis un Jānis Bērziņš.

ceturtdiena, 2010. gada 7. oktobris

PSRS čempioni Jānis Gulbis un Vitālijs Urbanovičs





Latvijas biatlona sešdesmito un septiņdesmito gadu zelta fonds - PSRS čempioni Jānis Gulbis (jau mūžībā) un Vitālijs Urbanovičs - ilggadējs Latvijas izlases vecākais treneris - tagad Ukrainas izlases vecākais treneris.

svētdiena, 2010. gada 3. oktobris

Jānis Vimba



Jānis Vimba bija pirmais Latvijas biatlonists, kurš izbrida ērkšķaino armijas ceļa posmu, lai turpmāk latviešu biatlonisti varētu dienēt Padomijas armijā tepat Rīgas ASK. Viņš nodienēja Kaļiņingradā veselu pusgadu. Turpmāk mūsu zēni tika cauri ar mēnesi, šo rindu autoram, arī Augustam Upenam un cīkstonim Imantam Klintsonam laimējas aizlaisties no Kaļiņingradas jau dienesta otrās nedēļas nogalē. Turpinājumā formāls dienests Rīgas ASK bet realitātē - dzīve mājas un sporta nometnēs!

otrdiena, 2010. gada 28. septembris

Kaļ ragavas vasarā!

Edgars Verners - labākais PSRS junioru izlasē 1969. un 1970.gadā - Bet bildē smaidošais izlases treneris Valentins Pšeņicins viņu uz pasaules čempionātu ... nepaņēma ... politisku iemeslu dēļ.
Jevģenijs Paņukovs pietur futbola bumbu, kamēr Juris Vingris cenšas to piepumpēt! Tas ir diezgan patāls pavasaris Jūrmalā. Nu ... septiņdesmito pats sākums.



Turpat Jūrmalā - laivošana.

Jānis Čaurs - trīskārtējs pasaules junioru čempions!



Dinamietis Aleksandrs Bogdanovs (pa kreisi) vēl tikai gatavojas krāt medaļas pasaules junioru čempionātos.






Trīskārtējs pasaules junioru čempions Jānis Čaurs (pa labi) - tiktāl novests zem smagā okupācijas zābaka.

Ai skaistā jaunība!


1971. gads!
Jūsu priekšā okupācijas armijas dembelis PSRS sporta meistars Jānis Vimba

un

okupācijas armijas ierindnieks PSRS sporta meistars Juris Vingris.

pirmdiena, 2010. gada 20. septembris

Latvijas biatlonisti PSRS čempionātu medaļnieki



Latvijas biatlonisti PSRS čempioni un godalgoto vietu ieguvēji

PSRS čempioni

Jānis Gulbis 1970.
Vitālijs Urbanovičs 1971.

                                                        Sudraba medaļu ieguvēji

                                                         Jevģenijs Paņukovs  1969.
                                                         Jevģenijs Paņukovs  1971.

                                          Bronzas medaļu ieguvēji


Jevģenijs Paņukovs 1971.
Juris Vingris 1972.
Jānis Vimba 1972.

sestdiena, 2010. gada 18. septembris

Murmanska, 1969. gads...iespējams . Brāļi Jānis un Gunārs Dumbri, Jānis Vimba un Juris Vingris.